Документи для страхової

документи для страхової

Документи, які необхідно надати страховій компанії

для отримання страхового відшкодування

У даній статті мова піде не про отримання страхового відшкодування за договором добровільного страхування наземного транспорту (Каско), тому що за суму вартості такої страховки Страховики повинні не лише збирати за Вас усі можливі документи, але й взагалі носити Вас на руках)

Поговоримо про отримання страхового відшкодування за Договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспорту (далі – Поліс ЦВ) від Страхової компанії особи, яка спричинила дорожньо-транспортну пригоду.

Отже, чому так важливо саме надати Страховику повний пакет документів, а не очікувати, що для Вас швиденько сформують виплатну справу і скоренько заплатять Вам гроші?

Згідно п. 37.1.4. ч. 37.1. ст. 37 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (ознайомитися можна тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1961-15) Страховик має право відмовити у здійсненні страхового відшкодування за неподання заяви про страхове відшкодування впродовж одного року, якщо шкода заподіяна майну потерпілого, і трьох років, якщо шкода заподіяна здоров’ю або життю потерпілого, з моменту скоєння дорожньо-транспортної пригоди. Це про строки для звернення до Страховика.

Частиною 36.2. статті 36 Закону України «Про ОСЦПВВНТЗ» Страховик протягом 15 днів з дня узгодження ним розміру страхового відшкодування з особою, яка має право на отримання відшкодування, за наявності документів, зазначених у статті 35 цього Закону, повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, але не пізніш як через 90 днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування зобов’язаний у разі визнання ним вимог заявника обґрунтованими – прийняти рішення про здійснення страхового відшкодування та виплатити його.

Виходячи з вище вказаного, робимо висновок, що виплата страхового відшкодування можлива лише за умови надання повного пакету документів і строк у 90 днів обчислюється з дати надання останнього документу.

Тому після настання події, що має ознаки страхового випадку, приходимо до Страхової компанії Винуватця ДТП та надаємо оригінали:

  • паспорт громадянина або інший документ, яким може посвідчуватися особа заявника (наприклад, посвідчення водія);
  • документ, який посвідчує право заявника на отримання страхового відшкодування (тобто довіреність, договір оренди або свідоцтво про право на спадщину), у разі якщо заявник не є потерпілим або його законним представником (наприклад, Ви потрапили у ДТП під час керування автомобілем, який належить не Вам);
  • довідка про присвоєння одержувачу коштів (тобто власнику ТЗ) ідентифікаційного номера платника податку (за умови його присвоєння);
  • документ, що підтверджує право власності на пошкоджений автомобіль на день скоєння дорожньо-транспортної пригоди;
  • заяву про отримання страхового відшкодування, у якій зазначаємо назву Страхової компанії, до якої її подається; ПІБ особи – заявника, ПІБ особи – власника пошкодженого автомобіля; коротко – про обставини ДТП; інформацію про вже здійснені взаєморозрахунки осіб; ПІБ потерпілих – при їх наявності; дату складання заяви та підпис.

Зауважую, що згідно ч. 35.3. ст. 35 ЗУ «ПРО ОСЦПВВНТЗ» особа, якій подається заява про страхове відшкодування, зобов’язана надавати консультаційну допомогу заявнику під час складення заяви. То ж, сміливо ставте запитання)

І ще одна особливість виплати страхового відшкодування за Полісом ЦВ – така виплата здійснюється лише шляхом безготівкового розрахунку (на Вашу банківську картку або на рахунок СТО) (це закріплено у другому абзаці ч. 36.4 ст. 36 ЗУ «ПРО ОСЦПВВНТЗ»).

Без сумніву, Ви помітили, що у перелічених пунктах а ні словом не згадується про розрахунок страхового відшкодування та документи, на підставі яких від здійснюється. І я можу лише додати, що протягом 10 робочих днів з дня отримання заяви – повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду страховик зобов’язаний направити свого представника для визначення розміру збитків… І для нього ж буде краще, якщо він це зробить вчасно і письмово)